Rymanów-Zdrój to cienkie uzdrowisko położone w północnej części Beskidu Niskiego. Leżakuje w niezwykłej dolinie potoku Tabor a otoczone jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Założone w pozostałej połówce XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w pomaganiu dzieci, i ponad w terapiach dziewczyn z dolegliwościami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek i organów ruchu. Za datę założenia uzdrowiska znajduje się rok 1876 r., gdy to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi odkryła źródło wody, o, kiedy wykazałoby się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W pozostałych latach powodowane były czerpania nowych źródeł, którym kierował chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto robić uzdrowisko, które zadebiutowało na wystawie fizycznej w Krakowie w 1882 r. Znacznie silnie zaczęto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie występowały i wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, i ponad zalewem Tabor wytyczono park z alejkami spacerowymi. Z doskonałej zabudowy Rymanowa-Zdroju do swoich czasów przetrwało niewiele, ze motywu na współczesne, że przetoczył się tędy front A i II wojny światowej. Dziś zaobserwować można kilka przebudowanych dość mocno uzdrowiskowych willi, w niniejszym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz postawiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z pięknym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, wydobywającym się wzdłuż Taboru. Istnieje tu cicho i dokładnie, co służy odpoczynkowi i terapiom. Nowoczesne style lecznicze można wymieniać spacerami po stronie. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z zajęciami odpoczynku. Opowiadają one na okoliczne wzgórza do bliskiego Iwonicza Zdroju lub do nieżyjącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych z nich postawiono sprzęty do ćwiczeń, tworząc szlaki połączone z siłownią na wolnym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - własne życia z dowolnymi wejściami z zewnątrz budynku, dającymi wrażenie dyskrecji, komfortu także zabezpieczenia pobytu.

Hotele w indywidualnym miasta Rymanowa Zdroju w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, to zielona strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny wypoczynek, przyciągająca do spacerów i aktywnego wypoczynku. Możliwość wzięcia z ambulatoryjnych środków medycznych świadczonych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia okazują się z salonu, sypialni, w pełni wyposażonej kuchni lub dodatku kuchennego, noclegi rymanow zdroj łazienki i tarasu lub balkonu.

We globalnych pomieszczeniach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do dyspozycji Małżeństwa jest ogródek z polem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz wspólna pralka. Miejsca postojowe przy działki albo na jezdni osiedlowej.

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi